Επικαιρότητα

Τυφώνας : Επιστροφή στις νίκες, 0-3 με Νίκη Αμαρουσίου

Ο Τυφώνας επέστρεψε στις επιτυχίες, με πειστική εμφάνιση και νίκη μέσα στο Μαρούσι επί της Νίκης με 3-0 σετ.

Το επιθετικό σερβίς και τα καλά τελειώματα στην επίθεση, σε συνδυασμό με το καθαρό μυαλό στα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού, έφεραν τους τρεις πόντους στα κορίτσια του Πάνου Μαρίνου, σε ένα παιχνίδι must win.

Το 1ο σετ κρίθηκε από τα εξαιρετικά σερβίς, που έδωσαν αέρα 7 πόντων στο ξεκίνημα, και παρότι η Νίκη αντέδρασε και ισορρόπησε το ματς, με καλές επιλογές από το κέντρο, ήταν εκείνα που διαμόρφωσαν με σερί 5-0, το 20-25.

Στο 2ο σετ έγινε μεγάλη μάχη, πόντο-πόντο, με τη γηπεδούχο ομάδα να εκμεταλλεύεται κάποια λάθη και να κλείνει τη διαφορά 3-4 πόντων, που έπαιρνε ο Τυφώνας, μέχρι το τελικό 27-29.

Στο 3ο σετ ο Τυφώνας είχε ξεκάθαρο προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια, ακόμη και 8 πόντων, ένα χαλάρωμα όμως στο φινάλε, επέτρεψε στη Νίκη να κάνει μια τελευταία προσπάθεια μέχρι το 20-22, αλλά τελικά και αυτό το σετ να πηγαίνει στην ομάδα του Ηρακλείου.

Ο Τυφώνας επιστρέφει στην έδρα του για την 4η αγωνιστική, και θα υποδεχθεί την δυνατή ομάδα του Απόλλωνα Αγίου Δημητρίου, τη Δευτέρα, 1 Νοεμβρίου, στις 21.30

ΤΥΦΩΝΑΣ (Π.Μαρίνος): Γιαννέλου (αρχηγός), Οικονομίδη, Κόκκινου, Χριστίδου, Μπιτσάνη, Παπαγεωργίου, Περγαντίνα, Μπετσικώκου, Τσώχου, Βασιλείου, Δραγώνα, Τσαρουχάκη, Κρεμμύδα.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

• Αστέρας Αγ.Δημητρίου- Παπάγoυ 3-0 (25-17, 25-15, 25-18)
  • ΓΣ Χαλανδρίου-ΓΣ Κορωπίου 3-0 (25-16, 25-14, 25-15)
  • Νίκη Αμαρουσίου- Τυφώνας 0-3 (20-25, 27-29, 22-25)
  • Φοίβος Μελισσίων- Νέοι Βύρωνα 3-0 (25-19, 25-20, 25-23)
  •  Ίωνες –Γκράβα 0-3 (18-25, 13-25, 19-25)
  • Απόλλωνας Αγ. Δημητρίου- Μαγκουφάνα 3-0 (25-23, 25-22, 25-19)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ(3 αγώνες)

1 .Φοίβος Μελισσίων ………………………(9-0 σετ)… 9β.

Ίσως σας ενδιαφέρει

Κύπελλο Ελλάδας: Οι διαιτητές των πρώτων αγώνων για τη φάση των «16»

Γνωστά έγιναν τα ονόματα των διαιτητών που θα σφυρίξουν τους πρώτους αγώνες για τη φάση των «16» …