«Η παράταξη του Γιώργου Πατούλη έχει φτάσει σ’ ένα πολύ καλό σημείο τα έργα στην Αττική. Αυτό θα πρέπει να συνεχιστεί με μπροστάρη τον Νίκο Χαρδαλιά», τόνισε μεταξύ άλλων στον σταθμό μας ο πρώην δήμαρχος Κηφισιάς και υποψήφιος περιφερειακός σύμβουλος στον βόρειο τομέα της Αττικής Νίκος Χιωτάκης. Ο ίδιος αναφέρθηκε αναλυτικά στα μείζονα θέματα της περιφέρειας, την πολιτική προστασία και το χρόνιο ζήτημα της διαχείρισης των απορριμμάτων. «Πιστεύω αυτό που είπε ο Νικος Χαρδαλιάς, ότι σε 3 χρόνια μπορούμε να έχουμε ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα με τη διαχείριση των απορριμμάτων στην Αττική», υπογράμμισε ο κ. Χιωτάκης.