Μετά τον σάλο που προσκλήθηκε για το δίστιχο «Μέσα σε ένα σάκο βάλτε Άδωνι και Πορτοσάλτε» που τραγούδησε σε συναυλία του στη Θεσσαλονίκη ο Πάνος Βλάχος, με ένα instastory απαντά ο γνωστός ηθοποιός και τραγουδοποιός.
«Οι στίχοι και η τέχνη μου δεν έχουν σκοπό να υποκινήσουν τη βία. Δεν είναι το χιούμορ και η σάτιρα που γεννούν τη βία. Βάλτε με και εμένα μέσα στον σάκο. Ίσως έτσι να έρθουμε πιο κοντά», έγραψε ο Πάνος Βλάχος.