Χωρίς πλάνο, όραμα και σαφή σχεδιασμό συνεχίζει το έργο της η δημοτική αρχή του Στράτου Σαραούδα στον Δήμο Μεταμόρφωσης, όπως κατήγγειλε ο επικεφαλής της δημοτικής παράταξης ”Πολιτεία Πολιτών” Σάββας Νάνος στον 94.0 και τις Δημοτικές Διαπλοκές.
Με αφορμή την έγκριση του τεχνικού προγράμματος για το 2002, αλλά γενικότερα του επιχειρησιακού προγράμματος της ερχόμενης διετίας, ο κ. Νάνος δήλωσε πως ”ο κύριος Σαραούδας δουλεύει για τις επόμενες εκλογές και όχι για τις επόμενες γενιές…»!
Επίσης, αναφερόμενος στο θέμα απόκτησης του Κτήματος Κουτσουμπέλη, ο κ. Νάνος κάλεσε τον δήμαρχο να ξεκαθαρίσει άμεσα τα σχέδιά του για την αξιοποίηση του εν λόγω χώρου.